Zlín: Přístup veřejné správy – podnikatelé hodnotí město skvěle

1.10.2011 parlamentnilisty.cz str. 00 Obce voličům
Zlin.eu
Město Zlín provozuje nejlepší webové stránky v regionu z pohledu podnikatelů. To je jeden ze zásadních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který letos již po čtvrté vyhlásil týdeník Ekonom.

“Snažíme se vytvářet podnikatelům v našem městě co nejlepší podmínky a platí to samozřejmě i pro internet. Jsme velmi rádi, že podnikatelé považují naše webové stránky za přínosné,” sdělila Naděžda Hasíková, vedoucí Odboru živnostenského magistrátu.

Zlín obdržel během slavnostního vyhlašování výsledků také speciální ocenění za přístup veřejné správy. “Jde o ocenění toho, jak magistrát spolupracuje s podnikateli. Velmi nás těší, že jsme vnímáni jako vstřícný a otevřený partner,” konstatovala Helena Eidová, tajemnice zlínského magistrátu.

V rámci letošního celorepublikového výzkumu Město pro byznys bylo srovnáváno podnikatelské prostředí v 205 obcích s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města Prahy. Hodnoceno bylo celkem 50 kritérií, rozdělených do šesti oblastí – podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.

V rámci Zlínského kraje byly srovnávány podmínky pro podnikání ve 13 městech. Zlín se umístil na solidním pátém místě, vítězem celkového pořadí se stala Kroměříž.

Další zprávy ze Zlína čtěte ZDE

URL| http://www.parlamentnilisty.cz/article.aspx?rubrika=1411&clanek=208959