Zlín je třetím Městem pro byznys Zlínského kraje 2012

parlamentnilisty.cz

Třetí příčku ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys Zlínského kraje 2012 obsadilo město Zlín. Ve výzkumu, který již popáté vyhlásil týdeník Ekonom, se hodnotilo podnikatelské prostředí ve všech obcích s rozšířenou působností v ČR a ve všech městských částech hlavního města Prahy.

Obce byly ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnoceny na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. “Ve Zlínském kraji se Zlín může pochlubit nejvyšším počtem firem v poměru k počtu obyvatel a výdajů věnovaných na veřejnou dopravu, nejnižší nezaměstnaností a nejnižší cenou za odvoz odpadu,” sdělil náměstek primátora Ondřej Běták, který ocenění za město Zlín převzal.

Lepší celkové hodnocení ve Zlínském kraji dosáhlo pouze město Bystřice pod Hostýnem a vítězný Holešov.

Město pro byznys je srovnávací výzkum,jehož cílem je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání ze strany místních samospráv. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom, odborným garantem Hospodářská komora, která udělila výzkumu záštitu. Více na www.mestoprobyznys.cz