Zlín je městem pro byznys, druhý pak skončil Holešov

Zlín, Holešov – Za přívětivý přístup veřejné správy k podnikatelům a kvalitní podmínky pro podnikání si město Zlín vybojovalo vítězství ve výzkumu Město pro byznys 2017 Zlínského kraje.

Podle organizátorů výzkumu je vítězství Zlína zasloužené. „Boduje zejména nejvyšším podílem firem v kraji, druhým nejvyšším podílem podnikatelů, vysokým podílem malých a středních firem a také index stáří je na nejnižší hodnotě v celém regionu. V oblasti pracovního trhu může Zlín nabídnout vysoký počet studentů. Město si vede skvěle i v podílu výdajů na veřejnou dopravu,“ konstatoval Petr Lutonský z analytické agentury Datank.

Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, se pak v kraji na druhé příčce umístil Holešov, u kterého odborníci ocenili mimo jiné druhý nejvyšší přírůstek obyvatel v kraji anebo také nejnižší dlouhodobou nezaměstnanost.

Zdroj: Kroměřížský deník, 21. 3. 2018