Zlín a Prostějov jsou letos nejlepšími městy pro podnikání

Zlín se stal letos nejlepším městem pro byznys na východě Moravy. Právo o tom informoval Petr Lutonský z analytické agentury Datank, která zpracovává srovnávací výzkum zaměřený na podmínky ve městech. Nejlepším městem pro podnikání v Olomouckém kraji je Prostějov. Následují Hranice na Přerovsku a Šumperk.

„V podnikatelském prostředí boduje Zlín zejména nejvyšším podílem firem ve Zlínském kraji, druhým nejvyšším podílem podnikatelů, vysokým podílem malých a středních firem a také index stáří je na nejnižší hodnotě v celém regionu. V oblasti pracovního trhu může Zlín nabídnout vysoký počet studentů a také pozitivní přírůstek obyvatel,“ vysvětlil Lutonský.

„Ocenění navazuje na druhé a třetí místo z předchozích let. Zlín si zakládá na tom, že je k podnikatelům vstřícný,“ sdělil primátor krajského města Miroslav Adámek (STAN).

Ve srovnávacím výzkumu se ve Zlínském kraji na druhé a třetí příčce umístily Holešov a Otrokovice.

 „Podnikatelům v Prostějově se snažíme dlouhodobě velmi vycházet vstříc,“ řekla primátorka Prostějova Alena Rašková (ČSSD).

Radnice loni výrazně vylepšila webové stránky, což podle Raškové mohlo také pomoci k prvenství. „Máme teď další firmu v průmyslové zóně, která nabízí místa i lidem, kteří nemají specifickou kvalifikaci,“ dodala Rašková.

Podle primátorčina náměstka Jiřího Pospíšila (PéVéčko) radnice už zhruba 15 let nezvýšila daň z nemovitosti.

„Moudré rozhodnutí bylo v 90. letech vybudovat první průmyslovou zónu a pokračovat v přípravě dalších,“ míní Pospíšil, podle kterého mají podnikatelé o Prostějov díky dobré dopravní dostupnosti a geografické poloze stále velký zájem.

Zdroj: Právo, 26. 3. 2018