Vysočina gratuluje! Stálicí na nebi byznysu zůstává Humpolec

Letošní výsledky výzkumu Město pro byznys potvrdily výjimečné podnikatelské postavení Humpolce v rámci Kraje Vysočina. Na druhé místo se vyšvihl zejména díky kvalitnímu přístupu veřejné správy Žďár nad Sázavou, bronz bere Pelhřimov.

V Humpolci se podnikatelské prostředí stále rozvíjí, má v rámci kraje nejvyšší podíl firem a také vysoký nárůst počtu ekonomických subjektů. Město podnikatelsky těží z dobré dopravní dostupnosti i velmi nízkých cen stavebních pozemků. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Má vysoce nadprůměrný počet studentů a učňů v odborném vzdělávání, nejvyšší nárůst počtu obyvatel a s tím spojenou nadprůměrnou bytovou výstavbu. Také radnice se v tomto ohledu činí, podíl výdajů na rozvoj bydlení a bytové hospodářství je v regionu nejvyšší, vysoce nadprůměrně podporuje veřejnou dopravu, ale také kulturu.

Nejlepší podmínky pro podnikání nabízí na Vysočině Pelhřimov

Kvalitní výsledky vykazuje Humpolec rovněž v podílu kapitálových výdajů na celkových výdajích radnice a v podílu investičních dotací. Při pohledu na spokojenost podnikatelů s fungováním radnic, té humpolecké nevyjímaje, vyplývá, že podnikatelé jsou v Kraji Vysočina z celé České republiky jedni z nejspokojenějších.

Smrt řidičky osobáku. V obci Lhánice narazila do autobusové zastávky

V šesti z osmi kategorií dosáhl region nadprůměrného hodnocení, nejvýrazněji v kvalitě e-mailové komunikace, přehlednosti a obsahu webových stránek a vstřícnosti a ochotě při řešení problémů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)
Zdroj: novinkyvysocina.cz, 21. 9. 2020