Vršanská uhelná uspěla v projektu Město pro byznys

20. 1. 2014, Mostecký deník

Podpora Vršanské uhelné městu Most se soustředí zejména na rozvojové projekty v oblasti sportu, kultury, vzdělávání, zdravotnictví, sociálních služeb nebo také v prevenci kriminality či posilování bezpečnosti ve městě. Finančních příspěvků Vršanské uhelné město využilo například pro mostecké divadlo, pořídilo vybavení do klubu seniorů, nakoupilo městské kamery a váhu na nákladní automobily pro strážníky městské policie, modernizovalo sociální zařízení v aquadromu nebo uhradilo měření prašnosti ve městě.
Jen za poslední tři roky těžební společnost věnovala Mostu 17 milionů korun. Další milionové částky těžaři poskytli přímo organizacím na území města. Pět a půl milionu korun získal DHK Baník Most (Černí andělé) a v pokračování projektu Chytré hlavy dostaly významný finanční příspěvek i místní základní a střední školy na modernizaci učeben.
„Zaměření naší podpory na rozvojové projekty a spolupráci s městem Most má již víceletou tradici. Pochopitelně to souvisí i s faktem, že většina našich zaměstnanců se svými rodinami bydlí a žije v mosteckém regionu,“ uvedl Vladimír Rouček, generální ředitel Vršanské uhelné.