Veselí městem byznysu Jihomoravského kraje

13. 11. 2013, 5plus2

S podnikateli našla veselská radnice společnou řeč, horší je to s dopravou. Někdy stačí i jediný uvízlý kamion pod mostem v centru města a vznikají dlouhé kolony. Foto: Hynek Zdeněk, 5plus2

“Veselí nad Moravou se umístilo na prvním místě v celkovém pořadí výzkumu. Naše město dostalo zvláštní uznání za největší investice z městského rozpočtu,” uvedla mluvčí veselské radnice Petra Pavková.

Samotnému předání ocenění předcházelo setkání zástupců měst a podnikatelů na téma: Radnice s podnikateli na jedné lodi. Není to utopie!. Zapojil se do ní i místostarosta Petr Kolařík, který se podělil s přítomnými o zkušenosti z Veselí nad Moravou. Zvláště pak vyzdvihl spolupráci podnikatelských subjektů v rámci rozvoje cestovního ruchu, ale také účast zástupců podnikatelů v poradních orgánech rady města.

Týdeník Ekonom vyhlásil letos již šestý ročník zmíněného výzkumu . Ve srovnávacím výzkumu hodnotil 205 obcí s rozšířenou působností ve 13 krajích. Pořadí stanovil na základě 42 kritérií.