Vedení Humpolce dělá svou práci dobře, říká podnikatel

13. 12. 2013, Pelhřimovský deník

„Nesmíme totiž zapomínat na to, že předchůdci současného vedení města dělali svou práci dobře a současní představitelé Humpolce tento vývoj dokázali udržet. Částečně je také pravda v tom, že nám pomáhá poloha města u dálnice, ale rozhodně to není hlavní faktor úspěchu. Výhra v celostátním kole ankety pak ukazuje dále to, že evidentně funguje spolupráce mezi podnikateli a městem. Myslím si také, že i náš Klub podnikatelů má na tomto úspěchu trošku zásluhu,protože podnikatelé v něm drží pohromadě a efektivně spolupracují,“ zhodnotil vítězství Humpolce představitel humpoleckého Klubu podnikatelů Milan Dočkal.
Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom. Data vyhodnocuje agentura pro informace a analýzy Datank. Partnerem projektu je Komerční banka.
Výzkum mimo jiné ukázal to, že se mnoho radnic rok od roku snaží přístup k podnikatelům zlepšit. Oproti loňsku se tak například zvýšil průměrný rozsah úředních hodin z 23 na 24,5 hodiny týdně. Počet radnic, respektive živnostenských odborů či úřadů, které nabízejí schůzku s úředníkem i mimo oficiální úřední hodiny,se zvedl z 22na 27.