Ve studii bodovala dvě města

14. 12. 2013, Havlíčkobrodský deník

Světlá nad Sázavou se umístila na jedenácté příčce, Havlíčkův Brod obsadil osmnáctou pozici.

Nezadlužené město

„Pochopitelně si tohoto ocenění vážíme. Myslím, že pořadatelé výzkumu oceňují třeba nezadluženost našeho města. Navíc se snažíme dobře vycházet s místními podnikateli. Ti tu naopak mohou ocenit třeba dobrou nabídku kvalitní pracovní síly,“ konstatoval starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek.
Havlíčkobrodská radnice pak podle studie nabízí po severočeském Mostu podnikatelům nejlepší servis na svém webu. Brod se v této kategorii dělí o druhé místo s Brnem.
„Na našich stránkách najdou podnikatelé sekci věnovanou přímo podnikání a investicím, ve které je k dispozici třeba podrobný přehled veřejných zakázek města, tržní řád, dokumenty potřebné pro komunikaci se živnostenským úřadem a podobně. Na stránkách je též odkaz na Centrální registr firem Hospodářské komory České republiky, který umožňuje vyhledávat své potencionální zákazníky nebo dodavatele. Informace pro podnikatele vkládáme na web v rámci kolektivní spolupráce a odborů městského úřadu,“ vysvětlila stručně přednosti tisková mluvčí brodské radnice Alena Doležalová.
Srovnávací výzkum na základě mnoha kritérií zpracovala agentura Datank.