V Třinci se dobře podniká, Jablunkov dobře hospodaří

Horizont str. 02
(HS)

TŘINEC / O tom, že se v Třinci dobře daří podnikatelům, může svědčit výsledek srovnávacího výzkumu Město pro byznys o Cenu týdeníku Ekonom.

Třinec ve 4. ročníku krajského kola tohoto výzkumu získal druhé místo. Před ním se umístily už jenom Odry. Oproti loňskému roku si Třinec polepšil o pět míst. „Nicméně nenechme se ukolébat, pořád je co zlepšovat a výsledky průzkumu pro nás budou dobrým vodítkem, kde ještě máme rezervy, na co dát pozor a na co je třeba se soustředit,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.
Hodnotilo se 50 kritérií, která byla rozdělena do 6 oblastí. Třinec vynikal zvláště v oblastech podnikatelské prostředí a pracovní trh.
V průzkumu vynikla i další města našeho regionu. Například Jablunkov dostal Uznání za dobré hospodaření města. Český Těšín se může pochválit Uznáním za nejvyšší spokojenost podnikatelů s kvalitou lokality.