V našem kraji jsou k podnikatelům nejvstřícnější v Odrách, tvrdí průzkum

Karvinský deník, Havířovský deník

Ostrava – Město Odry dopadlo nejlépe ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys v Moravskoslezském kraji. Odry byly v obou hodnocených oblastech- v přístupu veřejné správy i v oblasti podnikatelského prostředí – nejlepší v celém kraji. Město se může kromě už zmíněných předností pochlubit i vysokým počtem lékařů a příznivými cenami stavebních pozemků. „Pro rozvoj města i podnikání je u nás rozhodující blízkost dálniční sítě. Navíc jsou u nás nižší ceny nemovitostí, což zpříjemňuje start jak místním obyvatelům, tak i podnikatelům. Naše radnice je zároveň velmi dobře ekonomicky řízena, proto je u nás i nízké riziko zásadního omezení městských služeb,“ uvedl po vyhlášení krajského kola výzkumu Město pro byznys starosta města Oder Pavel Matůšů.
Druhé místo si z letošního ročníku odnáší loni čtvrtý Krnov. Nejlépe z celého kraje si vedl hned v několika kritériích. Týká se to například cen za odvoz odpadu, vodného a stočného i spokojenosti podnikatelů s přístupem radnice. Třetí Opava vyniká v dostupnosti pracovní síly. Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesátikritérií.

***

Město pro byznys Celkové pořadí ve srovnávacím výzkumu „Město pro byznys Moravskoslezského kraje 2012“ 1. Odry 2. Krnov 3. Opava 4. Frenštát pod Radhoštěm 5. Třinec 6. Nový Jičín 7. Český Těšín 8. Vítkov 9. Havířov 10. Kopřivnice 11. Bohumín 12. Ostrava 13. Bílovec 14. Hlučín 15. Frýdek­Místek 16. Frýdlant nad Ostravicí 17. Rýmařov 18. Bruntál 19. Jablunkov 20. Karviná 21. Orlová 22. Kravaře