V kraji se nejlépe podniká v Prostějově

Prostějovský deník

Prostějov – Dobrá dopravní dostupnost, vyhovující úřední hodiny, vysoký počet lékařů a firem, nebo dobrá úroveň elektronické komunikace. To jsou důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším městem Olomouckého kraje stal Prostějov.
Nadruhém místě skončil ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, Šumperk. Třetí příčku obsadil Lipník nad Bečvou.
Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Druhou jmenovanou oblast, která se na celkovém hodnocení podílí padesáti procenty, mohou svým chováním radnice ovlivnit.
Vítězný Prostějov si vedl velmi dobře především v oblasti přístupu veřejné správy. Vtomto kritériu byl nejlepší v kraji. V hodnocení podnikatelského prostředí skončil šestý.
„Předpokladem našeho úspěchu je důsledné a dlouhodobé sledování ekonomického stavu radnice. Dále celých čtrnáct let, co jsem ve vedení radnice, dáváme s kolegy důraz na výběr našich úředníků a jejich pracovní výkonnost,“ řekl primátor Prostějova Miroslav Pišťák.