V kraji se nejlépe podniká v Pardubicích, tvrdí výzkum

28. 11. 2013, 5plus2.cz

Pardubice bodují. Z průzkumu vyšly jako nejlepší město pro podnikání v kraji. Ilustrační foto Foto: Monika Suchá, 5plus2

V loňském roce přitom Pardubice obsadily v tomto výzkumu páté místo. Letos si tak výrazně polepšily.

“Ocenění si velmi vážíme. Výsledky průzkumu vnímám i jako výsledek toho, jak se město snaží vyjít vstříc podnikatelským subjektům. Nejen tím, že je nápomocno při hledání vhodných míst pro podnikání, ale vstřícností jeho úředníků vůči podnikatelským subjektům,” řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber, který ocenění za město přebíral.

Na druhém místě se v celkovém pořadí letos umístil Lanškroun. Loni druhá Polička skončila letos třetí, nicméně získala nejlepší hodnocení od podnikatelů. Pardubice naopak získaly nejlepší hodnocení v přístupu veřejné správy. V hodnocení podnikatelského prostředí skončily, stejně jako v roce 2012, sedmé. Oživit chátrající areály by pomohlo podnikání

“Zisk prvního místa je samozřejmě příjemný, nicméně mně tíží ta sedmá příčka v hodnocení podnikatelského prostředí. Tam vidím velké rezervy. Jsou věci, které nezměníme, například ceny pozemků či bytů. Máme tu ale, vedle naplněných průmyslových zón, nevyužité a chátrající areály, které bychom mohli oživit. Tam vidím cestu, jak více napomoci podnikání v Pardubicích,” řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

V srovnávacím průzkumu Město pro byznys je hodnoceno 205 obcí s rozšířenou působností z celé České republiky, v Pardubickém kraji je to 15 měst. Města jsou hodnocena na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí Podnikatelské prostředí a Přístup veřejné správy.