Údajně nejlepší podmínky k podnikání jsou v Praze 2

23. 11. 2013, Pražský deník

Byla vyhodnocena jako nejlepší ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys 2013, jehož výsledky byly vyhlášeny 21. listopadu na Staroměstské radnici.
Srovnávací výzkum Město pro byznys již šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí. Praha 2 si prvenství v takto silné konkurenci velmi váží.
„Máme z tohoto ocenění dvojnásobnou radost, protože jsme ho získali i vloni, takže jsme dokázali zvítězit dvakrát za sebou,“ říká starostka Prahy 2 Jana Černochová. „Ocenění je výsledkem dobré práce politiků i úředníků radnice. Těší nás o to víc, že nám bylo uděleno nezávislou platformou, kterou nelze nijak ovlivnit. Naší prioritou vždy bylo vytvářet podmínky pro vznik prostředí, v němž se bude dařit zejména malému a střednímu podnikání, tolik důležitému pro kvalitu života v městské části, ale i podnikání obecně,“ konstatuje nadále starostka.
Obce a městské části se v letošním srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotily na základě čtyřiadvaceti přísných kritérií rozdělených do dvou hlavních oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.
Praha 2 se v rámci oblasti přístup veřejné správy dobře umístila např. v kritériích spokojenost s přístupem radnice, vstřícnost a ochota úředníků, odborná kompetence úředníků a rychlost vyřizování agendy a transparentnost veřejných zakázek.