Třinec má nejlepší ekonomickou kondici v Moravskoslezském kraji

19. 11. 2013, prvnizpravy.cz

Informovala o tom mluvčí Třince Šárka Szlaurová. Srovnávací výzkum hodnotil 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí – podnikatelské prostředí ve městě a přístup veřejné správy k podnikatelům. Mezi kritéria patří například infrastruktura lokality, úspěšnost získávání dotací, nezaměstnanost, znečištění ovzduší, počet lékařů, podíl podnikatelů či hospodaření radnice.

Třinec: Lidé mohou žádat o převedení pozemků na stavební

„Některá kritéria jako znečištění ovzduší či podíl lékařů radnice nemůže ovlivnit, jiná naopak ano. Ocenění je pro nás velmi milé překvapení. Zároveň máme v ruce výborný argument a pomoc při projednávání a schvalování rozpočtu na příští rok, který bude jedním z bodů programu prosincového zastupitelstva,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.