Teplice jsou druhé. Městem pro byznys 2017 Ústeckého kraje se stal Děčín

Teplice – Skvělou kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si letos vítězství vybojovalo statutární město Děčín. Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, se v Ústeckém kraji za vítězem na druhém a třetím místě seřadily Teplice a Lovosice.

Výzkum hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice a také městské části Hlavního města Prahy. Na stříbrné pozici se v kraji umístily Teplice. V regionu vynikají nejvyšším podílem malých a středních firem, třetí nejnižší nezaměstnaností i také velmi nízkou dlouhodobou nezaměstnaností. Vůbec nejlepší jsou Teplice z hlediska likvidity. Třetí místo berou Lovosice, které těží z výborné dopravní dostupnosti a celkově výborného podnikatelského prostředí.

Mají v rámci kraje nízkou nezaměstnanost a naopak vysoký přírůstek obyvatel. Město je velmi dobré v kritériu podpory webových stránek, kdy se z hlediska podnikatelského obsahu na webu radnice umístilo v kraji na druhém místě.

CzechInvest znovu vybírá investičně nejatraktivnější regiony.

Zdroj: Týdeník Směr, 22. 2. 2018