Slovácko je přívětivé pro podnikatele pouze průměrně

Slovácké noviny

Slovácko – Na sedmém místě Uherské Hradiště a na desátém Uherský Brod. To jsou výsledky klání podnikatelsky nejpřívětivějších měst Zlínského kraje. Ta se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Analytici se v rámci průzkumu zaměřili také na možnosti podpory propagace místních podnikatelů ze strany radnice. Vyplynulo z něj, že více než polovina podnikatelů v Luhačovicích, Otrokovicích, Uherském Brodě a Vsetíně považuje aktivitu radnice v tomto směru za důležitou. Naopak nejméně důležitá je podpora radnice pro podnikatele v převážně turistických oblastech – Rožnov pod Radhoštěm, Zlín, Uherské Hradiště a Kroměříž. Z třinácti hodnocených míst se na první příčce usadil Holešov, druhá skončila Bystřice pod Hostýnem a třetí Zlín.