Slavkov: ideální pro podnikání

Vyškovský deník str. 03 Vyškovsko
(alf)

Slavkov u Brna – Už potřetí za sebou se vítězem krajského kola soutěže Město pro byznys stal Slavkov u Brna. Výsledky jihomoravského kola včera vyhlásili pořadatelé soutěže v Brně. Cílem soutěže je určit pořadí měst, která mají nejlepší podmínky pro podnikání.
Město pro byznys je srovnávací výzkum, do kterého se města nepřihlašují, ale jsou do něj zařazená automaticky. „Do výzkumu zařazujeme dvě stě sedmadvacet obcí s rozšířenou působností. V jedné z kategorií města hodnotí i podnikatelé, kteří v nich působí. Za celou Českou repuliku je to asi deset a půl tisíce podnikatelů,“ poznamenala mluvčí projektu Město pro byznys Eva Moniová.
Jednotlivá města hodnotí odborná porota podle padesáti kritérií rozdělených do šesti kategorií. „Města hodnotíme podle podnikatelského prostředí, kvality lokality, přístupu veřejné správy, podmínek pracovního trhu, cenových podmínek ve městě a výzkumu mezi podnikateli,“ vyjmenovala Moniová. Slavkov letos uspěl díky cenovým podmínkám a situaci na místním pracovním trhu.
Vítězství představitele Slavkova u Brna potěšilo. „Vyhlášení výsledků jsem se nemohl zúčastnit, takže jsem příjemně překvapený. Za výsledkem určitě stojí trend z minulých let, kdy se městu dařilo získávat dotace, a také dobrá komunikace s podnikateli, které se snažíme vtáhnout do dění ve městě. Ve Slavkově také působí spíš malé a střední úspěšné firmy, kterých se příliš nedotkla ekonomická krize,“ uvedl starosta Ivan Charvát.

Region| Jižní Morava