Rožnov druhý v krajském kole Města pro byznys

Rožnov – Rožnov je druhým nejlepším městem ve Zlínském kraji pro podnikatele. Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys se Rožnov umístil hned za krajským městem Zlín. Třetí skončilo Uherské Hradiště.

Z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Zlínském kraji je město Rožnov pod Radhoštěm druhým nejlepším městem. To, že se u nás daří podnikání, ukázaly výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018. Analytici agentury Datank v něm hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

Výsledky výzkumu říkají, že Rožnov má nejlepší elektronickou komunikaci. Ocenění jsme byli také za jeden z nejvyšších přírůstků obyvatel a také velmi vysoký podíl podnikatelů. V přístupu veřejné správy město podle agentury Datank vyniká především nejkvalitnější elektronickou komunikací v celém kraji, která je testována fiktivními podnikatelskými dotazy. „Umístění na druhé příčce v kraji hned za krajským Zlínem je pro Rožnov samozřejmě velký úspěch. Poděkovat bych chtěl celému týmu pracovníků našeho městského úřadu. A platí, že jsme-li druzí, tak je stále na čem pracovat, abychom v příštím roce přeskočili i letos vítězný Zlín,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i širokou veřejnost je sestavován jedinečný žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

Zdroj: echovalasska.cz, 3. 4. 2019