Rokycany jsou letos městem pro podnikání

ROKYCANY Vysoký podíl investičních výdajů, nízké ceny stavebních pozemků, nadstandardní dopravní dostupnost i úřední hodiny radnice přivedly letos Rokycany k titulu ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys 2017 v Plzeňském kraji. Za nimi byly Plzeň a třetí Klatovy. „Rokycany mají největší podnikatelský potenciál v celém kraji,“ řekl po vyhlášení David Pavlát, mluvčí soutěže, v níž analytici agentury Datank hodnotí 205 obcí.

„Nejlepší umístění získaly Rokycany v přístupu veřejné správy a v podnikatelském prostředí se umístily na třetí příčce,“ uvedl. Analytici dále ohodnotili nižší průměrné mzdy ve městě, které vedou ke snižování firemních nákladů. Město hodně bodovalo v podpoře radničního webu, který je svým obsahem pro podnikatele nejlepší v kraji. Počet úředních hodin pro veřejnost je druhý nejvyšší v regionu.

„S podnikateli se snažíme v Rokycanech dobře vycházet. Sám jsem byl podnikatelem a drtivou většinu jich osobně znám. Máme s nimi dobré vztahy,“ řekl starosta Václav Kočí (Pro naše Rokycany).

Zdroj: Mladá fronta DNES, 1. 3. 2018