Rekonstrukce náměstí ničí živnostníky

ČT 24

Petr TOMÍČEK, moderátor
——————–
Dlouho trvající rekonstrukce náměstí ve Dvoře Králové nad Labem ohrožuje místní živnostníky. Řada z nich už musela kvůli propadu tržeb své provozovny zavřít. Zbývající se potýkají s vážnými finančními problémy.

Václav SVOBODA, redaktor
——————–
Pan Šťovíček provozovatel v centru Dvora Králové restauraci 5 let. Teď končí. Za poslední rok přišel o tolik zákazníků, že už nemohl ve svém podnikání dál pokračovat. Rekonstrukce náměstí, která začala loni na jaře, mu zlomila vaz.

Jiří ŠŤOVÍČEK, bývalý majitel restaurace
——————–
Jezdilo sem hodně turistů, jak na kole, tak i autem, což se poslední dobou změnilo, protože nebylo kde zaparkovat. A vlastně i celý centrum náměstí přestalo bejt pro turisty zajímavý.

Václav SVOBODA, redaktor
——————–
Případ pana Šťovíčka zdaleka není ojedinělý. Podobné problémy trápí většinu zdejších podnikatelů. Už v březnu se má navíc stavební ruch přesunout i do dalších ulic v centru města.

Zdeněk CERMAN, živnostník
——————–
Rekonstrukce má velmi špatnou koncepci a že vlastně se tady nekomunikuje příliš s dotčenými lidmi, kterých se to týká.

Václav SVOBODA, redaktor
——————–
Ve srovnávacím hodnocení podnikatelského prostředí Město pro byznys 2010 skončil Dvůr Králové v Královéhradeckém kraji na posledním místě. Podle podnikatelů nebere radnice na zdejší živnostníky žádný ohled.

František NOVOTNÝ, živnostník
——————–
Dvůr Králové se rozhodl, že pro rekonstrukci náměstí z náměstí udělá pěší zónu. A vlastně je to likvidace by se nechalo říct, částečná likvidace podnikání v centru města.

Jan BÉM, místostarosta, Dvůr Králové nad Labem /ODS/
——————–
Tento projekt vzniknul někdy před 5 lety. A téměř všichni obyvatelé města, potažmo i podnikatelé se k tomu mohli vyjadřovat.

Václav SVOBODA, redaktor
——————–
Rekonstrukce místního náměstí potrvá minimálně do srpna. Život podnikatelů v centru města se tak ještě několik měsíců nezlepší. Václav Svoboda, Česká televize, Dvůr Králové.