Průzkum Město pro byznys má zlepšit podnikatelské podmínky v českých obcích

ČRo – regina.cz

Zlepšit podmínky pro podnikání a umožnit kvalitnější spolupráci obcí a měst. To je cílem právě začínajícího průzkumu Město pro byznys, který bude sledovat obchodní prosperitu v Praze a ve 205 obcích do konce srpna. Analytici se zaměří na kvalitu lokalit, cenové podmínky, přístup veřejné správy a na názory samotných obchodníků. Jedná se o čtvrtý ročník tohoto průzkumu.

Jaké jsou jeho dosavadní výsledky, nám řekl Michal Kaderka z organizující agentury: “Například v Humpolci, který byl v prvním ročníku vítězným městem, se projevil mnohem větší zájem developerů v lokalitě investovat. Dále jsme spolupracovali s Národní ekonomickou radou vlády, která naše podklady, data i analýzy potom využila pro strategické rozvojové plány.”