Prostějov je město pro byznys. Nabízí nejlepší podmínky podnikatelům v kraji. Stal se i celostátním vítězem

Nejlepší podmínky podnikatelům v Olomouckém kraji nabízí Prostějov, který tak obhájil loňské prvenství v tomto regionu. Prostějov se posléze stal i celostátním vítězem pravidelného výzkumu Město pro byznys. Druhé místo v letošním ročníku obsadil Šumperk a třetí jsou Hranice na Přerovsku. Výsledky dnes organizátoři ze společnosti Communa zveřejnili v Olomouci.

Prostějov podle výzkumu těží především z vysokého podílu firem, výborné dopravní dostupnosti a má velmi nízkou nezaměstnanost. V přístupu veřejné správy se vyznačuje dobrou komunikací s podnikateli, kvalitními webovými stránkami a kvalitní elektronickou komunikací.
Šumperk letos uspěl v testu elektronické komunikace, v Hranicích je hodně malých a středních firem. Ve stříbrném Šumperku si lidé přijdou v rámci Olomouckého kraje na vysoce nadprůměrné platy a vysoký je zde rovněž podíl právnických osob.
Do výzkumu jsou pravidelně zařazena všechna města a obce s rozšířenou působností v ČR a městské části Prahy. Analytická agentura Datank je hodnotí podle dvou desítek kritérií rozdělených do dvou oblastí, a to podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Zdroj: olomouckadrbna.cz, 26. 8. 2020