Pro byznys je nejlepší Praha 2

22. 11. 2013, metropol.cz

Praha 2 je nejlepším místem pro podnikání (e15.cz)

Celkem čtyřiadvacet kritérií rozdělených do skupin pod podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy, rozhodlo o tom, že nejlepším místem pro podnikání je Praha 2. Druhá městská část si získala primát v konkurenci 205 obcí a 22 dalších pražských částí. K prvenství si navíc dokráčela již druhý rok po sobě. „Ocenění je výsledkem dobré práce politiků Prahy 2 i úředníků. Těší nás o to víc, že nám bylo uděleno nezávislou platformou, kterou nelzenijak ovlivnit. Naší prioritou vždy bylo vytvářet podmínky pro vznik prostředí, v němž se bude dařit podnikání, tolik důležitému pro kvalitu života,“ konstatuje starostka Prahy 2 Mgr. Jana Černochová.

Podle expertů Města pro byznys 2013, jehož heslem bylo Radnice s podnikateli na jedné lodi. Není to utopie!, oceňují podnikatelé v Praze nejvíce minimalizaci byrokracie a transparentní průběh veřejných zakázek. Cílem srovnávacího výzkumu je vytvoření diskusní platformy na téma podpory malého a středního podnikání ze stran místních samospráv a jeho vyhlašovatelem je týdeník Ekonom.