Praha: Nejlepší městskou částí pro podnikání v Praze je Praha 19

30.10.2011 parlamentnilisty.cz str. 00 Obce voličům
Magistrát hl.m. Prahy

Radní Aleksandra Udženija převzala záštitu nad krajskou soutěží magazínu Ekonom pro samosprávy a ve čtvrtek se zúčastnila slavnostního vyhlášení výsledků v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Vítězem pražského kola projektu „Město pro byznys” se stala Městská část Praha 19.

Cílem projektu je monitoring podmínek pro podnikání a srovnání v jednotlivých lokalitách České republiky. V pražském krajském kole bylo hodnoceno podle specifických kritérií 22 městských částí s přenesenou a rozšířenou působností. Soutěž Město pro byznys přináší pro Magistrát hl. m. Prahy magistrát důležité informace o podmínkách podnikání v metropoli.

„Data z průzkumu v rámci soutěže jsou důležitá pro zlepšování podnikatelského prostředí v Praze. Využili jsme je také pro praktické projekty jako například zřízení kontaktního centra pro podnikatele nebo organizaci pracovních seminářů k čerpání dotací z národních a evropských fondů,” uvedla během vyhlášení radní Udženija.

Druhou příčku v soutěži obsadila Praha 13, na třetí příčce se umístila Praha 4.

Dílčí uznání byla v hlavním městě Praze udělena těmto městským částem:

Praha 22 – za největší nárůst podnikavých obyvatel
Praha 12 – za vytváření podmínek pro zahraniční podnikatele