Praha 5 je nejpřívětivější pro podnikání, ukázala anketa

V pražské části ankety Město pro byznys 2015, která pravidelně hodnotí podmínky pro podnikání v regionech České republiky, zvítězila Praha 5. Mezi ostatními městskými částmi zabodovala kvalitním hospodařením radnice a vysokým počtem podnikatelů. Na první příčku se vyšvihla z loňského jedenáctého místa.

„Praha 5 se snaží podporovat podnikatele a živnostníky, neboť jsou velkým přínosem a hybatelem dění, života a rozvoje městské části. To potvrzuje mj. i web městské části, jehož část je zaměřena na firmy, podnikatele a živnostníky, kteří zde najdou aktuální zprávy a potřebné informace,“ říká radní Viktor Čahoj (TOP 09).

Podle starosty Radka Klímy (TOP 09) je stále co zlepšovat. „Nicméně hospodaření městské části a rozpočet považujeme za dobré, bez ohledu na kritiku opozice. A analýza, která v rámci ankety proběhla, nám naše stanovisko potvrzuje,“ řekl.

Na druhém místě skončila Praha 3, na třetím osmá část. „Díky letošním výsledkům můžeme být zdravě sebevědomí, ale hlavně je to pro nás velká motivace a odrazový můstek, abychom pokračovali v nastaveném směru a dále zlepšovali poskytované služby,“ uvedla místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová (ANO).

Hlavními důvody zlepšeného podnikatelského prostředí jsou podle ní vysoký podíl výdajů radnice na investice, vyvážený poměr příjmů a výdajů a nadprůměrné výsledky v testu elektronické komunikace, kde je sledována rychlost, kvalita a vstřícnost odpovědi.

Regionalni mutace| Právo – Praha – střední Čechy//19.2.2016 Právo str. 11 Praha – Střední Čechy (cie)