Praha 4 má nejlepší podnikatelské prostředí

30.11.2011 parlamentnilisty.cz str. 00 Obce voličům
Praha4.cz

Již počtvrté během čtyř let proběhl srovnávací výzkum, nazvaný Město pro byznys, jehož úkolem a cílem je vyhodnotit úroveň prostředí jednotlivých obcí pro podnikatele a podnikatelskou činnost.

V celkovém hodnocení se městská část Praha 4 v tomto srovnávacím výzkumu umístila mezi všemi pražskými městskými částmi na třetím místě. Starosta Prahy 4 Pavel Horálek je spokojen: „Ve srovnání s loňským rokem jsme si polepšili o devět míst, loni byla Praha 4 na jedenáctém až dvanáctém místě. Snažíme se v této oblasti chovat racionálně, nebyrokraticky. Podnikatelé to zjevně ocenili, což pro nás do budoucna znamená dobrou pověst i závazek a pro podnikatele dobré východisko k další činnosti.”

Srovnávací výzkum Město pro byznys vychází z dvaceti šesti hodnotících kritérií, která jsou rozdělena do čtyř oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, přístup veřejné zprávy a telefonický průzkum mezi podnikateli.

Zvláštní uznání bylo městské části Praha 4 uděleno za nejvyšší spokojenost podnikatelů s místním podnikatelským prostředím.

Michal Sochor