Podnikatelé se nejlépe mají v Humpolci, ukázal výzkum

13. 12. 2013, Jihlavské listy

Letos se mu podařilo na tehdejší úspěch navázat. “V Humpolci je konzistentní řízení města už 23 let. Nemění se politická reprezentace jako v jiných městech,” nastínil jeden z důvodů starosta Jiří Kučera. Zdůraznil, že radnice také navázala dobrý kontakt s podnikateli, kdy se s nimi snaží diskutovat.
K prvenství městu dopomohla dobrá infrastruktura, ve srovnání s celorepublikovým průměrem o polovinu vyšší zastoupení velkých zaměstnavatelů, dostatek studentů v odborném vzdělávání, vstřícní úředníci, kvalitní podnikatelský obsah webových stránek nebo výsledky testu elektronické komunikace. “Mezi dobré podmínky pro podnikatele můžeme v Humpolci řadit i podprůměrné ceny vodného a stočného a ve srovnání s průměrem České republiky je pro podnikatele i nižší daň z nemovitosti,” uvedl analytik agentury Datank Ondřej Pivoňka, s tím, že politika Humpolce v oblasti nastavování podnikatelských poplatků, především lázeňského či rekreačního, poplatku z ubytovací kapacity nebo za stánek patří v rámci Česka k těm příznivějším.
Na druhé příčce se umístila Příbram. Třetí místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy, obsadila podruhé Dobruška.