Podnikatelé potopili úředníky

14. 11. 2013, 5plus2

Například v Táboře je nejvyšší podíl podnikatelů, kteří však město nejvíce kritizovali za podmínky k byznysu.
„Musíme zjistit, co takovou reakci způsobilo. Budeme se snažit udělat všechno pro to, abychom stav vylepšili,“ reaguje starosta Tábora Jiří Fišer.
Přitom v jiném měsíci tohoto roku udělil týdeník Ekonom Táboru uznání za vytváření podmínek pro podnikavé občany. Špatné hodnocení teď získal Tábor za dluhovou likviditu. To je opět paradox, protože ministerstvo financí zpracovalo podrobnou studii, která ukázala, že město má nízké zadlužení a je důvěryhodné vůči bankám. „Oproti roku 2010 se nám podařilo snížit zadlužení o třicet milionů,“ doplňuje Fišer.
Ve statistice týdeníku Ekonom neobstáli táborští úředníci, které kritizovali podnikatelé za neochotu.
Jsou ale parametry, o nichž se nedá spekulovat. Patří mezi ně třeba vysoká cena vodného a stočného.

Město shání investora

Písek, za nímž se na dalších místech prosadily Vimperk, Blatná a čtvrté Milevsko, těžil v soutěži Město pro byznys ze své úspěšné průmyslové zóny. „Ocenění se týká i předchozího vedení města v čele s Tomem Zajíčkem či Lubošem Průšou, kteří vznik průmyslové zóny odstartovali,“ nezapomíná na své předchůdce místostarosta Písku Josef Knot.
Tábor za Pískem v tomto ohledu zaostává, ale chce to ještě napravit. Možností je rozšířit průmyslovou zónu o další hektary u silnice na Mladou Vožici.
„Podařilo se nám vymyslet, jak výrazně snížit náklady na odvod povrchových vod. Příští rok bychom mohli mít na průmyslovou zónu stavební povolení. Potřebujeme však sehnat silného investora, který by se podílel na zasíťování pozemků,“ dodává Fišer.