Podnikání v kraji: Zlín je městem pro byznys 2017

ZLÍN Krajské město Zlín je městem pro byznys 2017 ve Zlínském kraji. Na druhém místě ve srovnávacím výzkumu, který hodnotí podnikatelské prostředí, skončil Holešov na Kroměřížsku, třetí byly Otrokovice na Zlínsku. Krajské výsledky byly vyhlášeny včera v Kongresovém centru Zlín.

Analytická agentura Datank hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice, také 22 pražských městských částí. Hodnocení se dělí do dvou kategorií, a to podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Zlín uspěl díky kombinaci přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitních podmínek pro podnikání. „V podnikatelském prostředí Zlín boduje zejména nejvyšším podílem firem v kraji, druhým nejvyšším podílem podnikatelů, vysokým podílem malých a středních firem a také index stáří je na nejnižší hodnotě v celém regionu,“ uvedli hodnotitelé, podle kterých může Zlín pracovnímu trhu nabídnout vysoký počet studentů.

Primátor Zlína Miroslav Adámek (STAN) řekl, že za ocenění může i práce s podnikateli. „Mají dveře k nám na radnici vždycky otevřené. Je tam samozřejmě kritérií více, jsme rádi, že už máme dálnici až do Zlína, což je jedno z kritérií, které tuto cenu podporuje. Je potřeba zabrousit až do dob Bati, protože ten podnikatelský duch je tady mohutný, žije pořád dál a město se snaží spolupracovat se všemi podnikateli,“ uvedl primátor.

Zdroj: Mladá fronta DNES, 21. 3. 2018