Písek nabízí zázemí pro byznys

7. 11. 2013, 5plus2

PÍSEK / Ochotný přístup úředníků, počet lékařů, vysoká podpora veřejné dopravy a celková infrastruktura či stabilita městských peněz. Sečtení těchto faktorů a dalších plusů ve výsledku katapultovalo Písek na první místo srovnávacího výzkumu týdeníku Ekonom, podle kterého tu mají podnikatelé nejlepší podmínky pro byznys v Jihočeském kraji. Za to byl ve čtvrtek 24. října oceněný Písek titulem Město pro byznys Jihočeského kraje 2013.

Průmyslová zóna je plus

„Tento titul je zasloužený. Samozřejmě by se našlo pár výhrad, ale celkově se v Písku ve srovnání s jinými místy opravdu podniká dobře,“ shodli se místní podnikatelé. A radost z výsledku má i vedení města.
„Jedná se o velmi významné ocenění nejen současného vedení města, ale i těch předchozích v čele s Tomem Zajíčkem či Lubošem Průšou, kteří odstartovali vznik průmyslové zóny. Z ní totiž Písek těží dodnes. Dík za velmi kvalitní práci patří našim úředníkům, ale i podnikatelům, protože bez jejich přičinění bychom prvenství nezískali. Těší mě, že například společnost Aisin, náš kandidát na firmu Písecka, avizovala rozvoj podniku a tím dá možnost vzniku nových pracovních míst,“ zhodnotil výsledek místostarosta Josef Knot. Ten v Budějovicích cenu přebíral.
Titulu si cení i starosta Ondřej Veselý. „Písek má velmi dobře nastartovanou průmyslovou zónu a ocenění je pro nás zavazující pro další období. Velice mě potěšilo kladné hodnocení ekonomických ukazatelů města a kategorie vstřícnost a ochota úředníků,“ sdělil starosta.

Komise šla za podnikateli

V Jihočeském kraji bylo na základě 42 kritérií posuzováno celkem 17 měst a obcí s rozšířenou působností. Druhé místo získal Vimperk za cenu bytů a pozemků, malou míru nezaměstnanosti a rychlost elektronické komunikace, třetí se umístila Blatná, která bodovala v získávání dotací a komunikaci úředníků s lidmi. Mezi další oceněné patří například i Milevsko. Komise vyrazila mezi podnikatele a městu udělila uznání za rychlost vyřizování agendy. „Je to pro nás povzbuzení a výzva do další spolupráce s Hospodářskou komorou a podnikateli v našem regionu,“ komentoval hodnocení starosta Milevska Zdeněk Herout.