Pardubice jsou vhodné k podnikání, říká soutěž

PARDUBICE Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí.

Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom.

„V Pardubickém kraji bylo hodnoceno celkem patnáct obcí s rozšířenou působností, druhou příčku obsadilo Hlinsko, na třetím stupni vítězů se pro změnu umístila sousední Přelouč,“ uvedla mluvčí pardubické radnice Iveta Koubková.

Pardubice tímto vítězstvím obhájily prvenství z loňského roku, i tehdy bodovaly například s nejvyšším počtem úředních hodin a kvalitní elektronickou komunikací. Nyní jim pomyslné zlato připadlo také díky vysokému počtu studentů a učňů v odborném vzdělávání, výborné dopravní dostupnosti a v neposlední řadě i nízké dluhové službě. Konkurenci v rámci kraje Pardubice nenašly ani v oblasti investic věnovaných do veřejné dopravy.

„Každé město by mělo vytvářet dobré prostředí pro své podnikatele, což v případě Pardubic dokládá vysoké množství firem, které na území města působí. Věřím, že i díky tomu se městská infrastruktura bude nadále rozvíjet,“ podotýká náměstek primátora Jan Mazuch, který ocenění na krajském setkání Svazu měst a obcí osobně převzal.

Výzkum, který se konal již pojedenácté, se zaměřuje na hodnocení podnikatelského potenciálu měst a obcí v celé České republice. V rámci tohoto posledního ročníku přitom bylo hodnoceno celkem 205 obcí s rozšířenou působností a městské části města Prahy. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam. Hodnotí se kritéria v oblasti podnikatelské a kritéria týkající se přístupu veřejné správy.

Zdroj: Mladá fronta DNES, 26. 3. 2019