PAMATUJETE? Takový byl rok 2010 (1. část)

Prostějovský večerník

ŘÍJEN

Úvod října byl na Prostějovsku ve znamení sebevražd. Veřejností otřásla především dobrovolná smrt muže, který prášky na spaní zapil Fridexem. Mrtvého ho našli sousedé. Kraj po domluvě s městem konečně rozhodl, že železniční přejezd v Olomoucké ulici přetnou závory. Komunální volby v Prostějově skončili drtivým vítězstvím ČSSD. Tato strana získala 14 mandátů v zastupitelstvu a chystala námluvy s druhou v pořadí ODS. Nakonec se tyto tradičně koaliční strany dohodly, přesto sociální demokraté předtím nevylučovali ani případnou koalici s komunisty. Na prvním ustavujícím zastupitelstvu se pak všichni noví zastupitelé rozloučili vestoje potleskem s Janem Tesařem, který ve funkci starosty po dvanácti dlouhých letech skončil. Ještě předtím však Rada města rozhoduje o tom, že sochy vytvořené na sochařských sympoziích se budou prodávat. Prostějov zažil příjemný šok, když v soutěži Město pro byznys 2010 pořádané prestižním celostátním týdeníkem Ekonom obsadilo naše město třetí místo. Za pěstování konopí v Ospělově padl trest. Dušan Dvořák vyfasoval dva a půl roku s podmínkou. V závěru tohoto měsíce se Prostějov dostal na titulní stránky celostátních novin i do televizních zpráv. Z cely okresního soudu totiž utekl hlídaný vězeň.