Otrokovice: Uznání za nejvyšší spokojenost podnikatelů s prací radnice

parlamentnilisty.cz str. 00 Obce voličům
otrokovice.cz

V rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly Otrokovice uznání za nejvyšší spokojenost podnikatelů s prací radnice. Uznání bylo městu uděleno na základě provedeného výzkumu.

Analýza podnikatelského prostředí, prováděná v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys, vyhodnocuje podnikatelský potenciál 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města Prahy. Obce jsou hodnoceny na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli. V rámci kvality veřejné správy Otrokovice mezi podnikateli bodují. Získali od nich totiž vysoké hodnocení, které vedlo k udělení dílčí ceny, a to uznání za nejvyšší spokojenost podnikatelů s prací radnice. „Udělení ocenění nás těší a velmi si jej vážíme především z toho důvodu, že zaznívá z úst zdejších podnikatelů. Jejich činnost se promítá do každodenních životů našich občanů. Významně se podílí na dobré kvalitě života ve městě. Věřím, že i nadále zůstane spolupráce na vysoké úrovni a budeme nacházet společnou řeč při řešení problémů,” uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.

Města s nejlepšími podmínkami pro podnikatele vyhlásil týdeník Ekonom již počtvrté. V rámci Zlínského kraje se v konkurenci třinácti hodnocených měst celkově nejlépe umístila Kroměříž. Druhou příčku obsadil Holešov, na třetím místě skončily Luhačovice.