Ostrava je nej město pro byznys

Jan PIRKL, moderátor

——————–

Ostrava je nejlepším městem pro podnikání za loňský rok. 2. místo patří Humpolci, 3. pak skončilo Brno. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků výzkumu Město pro byznys 2017. 10. ročníku soutěže se účastnilo 205 měst a obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy. Ostrava dosáhla nejlepšího výsledku v přístupu veřejné správy. Kromě dobré komunikace na úřadech má Ostrava i vysoký podíl malých a středních firem s napojením na dálniční síť. Velký počet studentů v odborném vzdělání, což podle výzkumu násobí podnikatelský potenciál města do budoucnosti.

David PAVLÁT, tiskový mluvčí, Město pro byznys

——————–

Vítěz, který obsadil první pozici, je velmi dobrý především v té části týkající se komunikace radnice s podnikateli, tedy v přístupu veřejné správy, velmi dobře si vedl v testu elektronické komunikace, která hodnotí rychlost a kvalitu odpovědí na fiktivní dotazy podnikatelů.

Radim BABINEC, náměstek primátora statutárního města Ostravy /ANO/

——————–

Ono dneska světem běží heslo, takzvaná otevřená radnice, ale ne všude se to naplňuje, kdežto u nás v Ostravě se skutečně snažíme, aby ten občan, aby ten podnikatel, když už si rozklikne webovky, nebo když už na ten úřad přijde, aby se mu prostě dostalo adekvátního přístupu.

Zdroj: ČT1, Události v regionech – Ostrava, 18. 4. 2018