Olomouc získala Uznání za nejlepší webové stránky z pohledu podnikatelů

parlamentnilisty.cz str. 00 Obce voličům
olomouc.cz

Srovnávací výzkum Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 227 obcích České republiky, vyhlásil regionálního vítěze. Olomouc se v konkurenci třinácti hodnocených měst Olomouckého kraje umístila na pátém místě.

Partnery tohoto srovnávacího průzkumu v ČR, který vyhlašuje týdeník Ekonom, jsou zpracovatel výzkumu agentura Datank a společnost Eurovia. Cílem výzkumu je nalézt místo s nejlepšími podmínkami pro podnikání. Města se hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli, kdy má ale snaha o objektivizaci těchto dat svoje úskalí. Například město Olomouc doplácí při srovnání výsledků na vysoké ceny nemovitostí apod. V uvedeném kontextu město Olomouc obsadilo celkově z 13 posuzovaných měst Olomouckého kraje 5. příčku, kdy si odneslo dílčí ocenění za nejlepší webové stránky v Olomouckého kraje z pohledu podnikatelů.

Zvítězil Prostějov, druhou příčku obsadil Šternberk, na třetím místě skončil Zábřeh.