Okres má hned dvě Města pro byznys

25. 10. 2013, Pelhřimovský deník

Starosta města Jiří Kučera si tak ve středu v Jihlavě již popáté převzal pomyslnou zlatou medaili. „Humpolec vykazuje skvělé výsledky. Doufal jsem tedy,že můžeme uspět, ale člověk nikdy dopředu neví, jestli si převezme vítězství,“ okomentoval starosta Kučera.

Zlepšení standardu

Zároveň dodal, že letos navíc vyhráli výrazněji než v minulosti, jelikož první příčku obsadili v obou hodnocených oblastech – jak v přístupu veřejné správy, tak i v hodnocení podnikatelského prostředí.
„Na radnici máme dlouhodobě konzistentní situaci a dobře fungující úřad. Humpolec si drží svůj standard a letošní výsledek ukazuje, že se dokonce zlepšuje,“ dodal Kučera s tím, že velkým přínosem pro město je také komunikace s tamními podnikateli.
Druhé místo pak zaujal Pelhřimov. „I to, že naše město bohatne, žije kulturně a je čisté, je zásluha podnikatelů, protože oni dávají lidem práci, a je tu jedna z nejmenších nezaměstnaností v republice. Proto si jich město váží. A například jsme s nimi konzultovali nový územní plán, konkrétně vyčlenění prostor pro podnikatelskou činnost,“ sdělil starosta Pelhřimova Leopold Bambula.
Zdůraznil, že na druhou stranu jsou místní podnikatelé sami zvyklí sponzorovat kulturně­společenské akce.
„Teď se rozjíždí projekt Merkur do škol, kde už některé zdejší firmy slíbily přispět školám na nákup této stavebnice,“ dodal Bambula.
Jako doklad rozvoje města doplnil, že v Pelhřimově loni získalo práci o 585 lidí víc než v roce 2011. Bylo to hlavně zásluhou rozšiřování provozů velkých firem jako Agrostroj, Rimowa, Conteg nebo Liwa.

dokončení na straně 3

Okres má hned dvě Města…

dokončení ze strany 1 Firmy mají podle starosty Pelhřimova zájem hlavně o takzvané průmyslovácké profese, přičemž někdy marně shánějí zájemce o práci.
Letos je součástí projektu také Cena týdeníku Ekonom za přínosnou spolupráci s radnicí. Ta oceňuje firmy nominované samotnými starosty, které pro své město dělají něco navíc. V Kraji Vysočina uspěl humpolecký Rodinný pivovar Bernard.
„Velmi mě potěšilo, že tuto trofej získal právě Rodinný pivovar Bernard. Jsem rád, že byl oceněn přínos firmy, která se dlouhodobě zajímá o život v Humpolci a především jej významně podporuje,“ řekl Jiří Kučera.
Město pro byznys je srovnávací výzkum, který už šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy. Jeho vyhlašovatelem je týdeník Ekonom. Letošní celostátní finále se bude konat 10. prosince. Minulý rok v něm město Humpolec skončilo na druhém místě za Přeloučí.