Odry se staly nejlepším městem pro podnikání v kraji

Týdeník okresu Nový Jičín str. 02 Týden v regionu
(vru)

ODRY – Odry získaly nejlepší hodnocení v krajském kole průzkumu týdeníku Ekonom Město pro byznys 2011. Staly se tak nejlepším městem pro podnikání.

Srovnávacího výzkumu se letos zúčastnilo 205 měst a 22 pražských městských částí. Cílem projektu je najít ideální místo pro podnikání. V Moravskoslezském kraji se tímto místem staly Odry. „Konkurenční výhodou našich podnikatelů je napojení na dálnici, nízká cenová úroveň nemovitostí a vyšší nezaměstnanost, která může být příležitostí pro rozvoj pracovního trhu,“ sdělil při přebírání ocenění starosta Oder Pavel Matůšů. Stříbro patřilo Třinci, bronz pak Opavě, loňskému vítězi. Dobré hodnocení si Odry vysloužily od místních podnikatelů, kteří byli osloveni telefonicky. „V čem jsme hlavně uspěli a čeho si já osobně velice cením, bylo hodnocení přístupu radnice místními podnikateli. Myslím si, že je to dobré hodnocení, protože jsme ho nemohli nijak ovlivnit, nevěděli jsme, koho se budou ptát,“ dodal na zasedání oderských zastupitelů Matůšů.
Města s rozšířenou působností byla hodnocena na základě padesáti kritérií, rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli. Kdo se nakonec stane celorepublikovým vítězem průzkumu, bude jasné až 24. listopadu v Praze.

Foto popis| Vítězové Ceny týdeníku Ekonom Město pro byznys moravskoslezského kraje 2011 společně. Zleva: Místostarosta Třince Ivo Kaleta (2. místo), starosta Oder Pavel Matůšů (1. místo) a náměstek primátora Opavy Dalibor Halátek.
Foto autor| foto: www.mestoprobyznys.cz