Odry na Novojičínsku uspěly v anketě Město pro byznys

ČT 1 str. 12 18:00 Události v regionech – Ostrava, Šárka BEDNÁŘOVÁ, moderátorka ——————– Odry na Novojičínsku jsou nejlepším místem pro podnikání v Moravskoslezském kraji. Vyplývá to alespoň z ankety Město pro byznys, jejíž výsledky vyhlásil týdeník Ekonom. Přímo v Odrách ale někteří živnostníci podmínky pro podnikání příliš nechválí. Radim KIJONKA, redaktor ——————– Výzkum posuzoval, jak se místní samosprávy podílejí na zlepšení podnikatelského prostředí. V úvahu bral řadu faktorů. Michal KADERKA, zpracovatel ankety ——————– Těch 50 kritérií je rozděleno do 6 tématických oblastí, je to podnikatelské prostředí, podmínky pracovního trhu, cenové podmínky a průzkum mezi podnikateli. Pavel MATŮŠŮ, starosta Oder /KDU-ČSL/ ——————– Samozřejmě jsem potěšen, ale zase bych to nějak nepřeceňoval. Máme dobrou lokalitu, dneska výborné napojení na dálnici. Samozřejmě se snažíme spolupracovat s podnikateli. Radim KIJONKA, redaktor ——————– Přesto v samotných Odrách mezi živnostníky nadšení nijak nepanuje. Když Česká televize oslovila několik tamních podnikatelů, většina z nich reagovala kriticky, až na výjimky, které si prostředí ve městě pochvalovaly. Marie DOLEŽALOVÁ, majitelka papírnictví ——————– Co se týká soukromníků, tak tady neotvírá další nějaké velké markety, protože Odry jsou maličké, je tady malá kupní síla. A ještě, když se tady otvírají velké obchodní řetězce, tak je to poznat. Radim KIJONKA, redaktor ——————– Na druhém místě ve čtvrtém ročníku ankety skončil Třinec a na třetím Opava. Ta tak neobhájila loňský triumf. Celostátní výsledky ankety Město pro byznys letos vyhlásí v závěru listopadu v Praze. Loňským vítězem se stal Písek. Radim Kijonka, Česká televize, Odry.