Nové Město nad Metují je třetím městem pro byznys

Nové Město nad Metují – Město obsadilo stejně jako v loňském roce 3. místo ve srovnávacím průzkumu Město pro byznys. „Naše město bylo velmi dobře hodnoceno v přístupu veřejné správy, za vysokou kvalitu webových stránek z pohledu podnikatele a také za nízkou dluhovou službu.

Dále bylo město dobře hodnoceno za jedny z nejnižších cen stavebních pozemků a velmi vysoký podíl malých a středních firem,“ uvedl novoměstský starosta Petr Hable. Srovnávací výzkumMěsto pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. V Královéhradeckém kraji se jako první umístila Dobruška a následovala města Hořice, Nové Město nad Metují, Jičín, Nová Paka, Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Náchod, Hradec Králové, Nový Bydžov, Jaroměř, Rychnov nad Kněžnou, Vrchlabí, Kostelec nad Orlicí a Broumov.

Zdroj: Náchodský deník, 21. 2. 2019