Nejlíp se na severní Moravě mají podnikatelé v Odrách

15. 11. 2013, 5plus2

Starosta Oder Pavel Matůšů už přebíral ocenění za Město pro byznys několikrát. Foto: mestoprobyznys.cz

Rychlé a odborné vyřízení agendy, dobrý rozsah úředních hodin, nízká konkurence na pracovním trhu a dostatek zaměstnaných studentů. To jsou podnikatelské přednosti, kterými se může pochlubit město Odry. “Jsme jako desetibojaři, v ničem zásadně nevynikáme, ale také nemáme slabá místa. Cenu jsme získali již potřetí a je znát, že se nám vyplácí naše dlouhodobá koncepce. Naším velkým pozitivem je to, že nejsme zadluženi,” uvedl starosta Oder Pavel Matůšů, který funkci zastává již dvacet let.

Na druhé příčce se umístil Nový Jičín, který rovněž bodoval v kvalitě elektronické komunikace radnice. V oblasti přístupu veřejné správy dostal dokonce nejvyšší ohodnocení ze všech měst v Moravskoslezském kraji. “Výsledky výzkumu nás velmi těší. Podnikatelé jistě ocenili, že jsme v rámci transparentnosti úřadu zavedli elektronické aukce. Že mají přístup k majetkoprávním záležitostem na webu města, že zde zveřejňujeme všechny smlouvy i usnesení rady města a zastupitelstva. Za obsah a kvalitu webových stránek získal Nový Jičín dokonce první místo v kraji,” řekl místostarosta Nového Jičína Přemysl Kramoliš.

Třetí Hlučín se stejně jako Odry může pochlubit dostatečným rozsahem úředních hodin nebo nižší nezaměstnaností.

Srovnávací výzkum vyhlašuje už šestým rokem renomovaný týdeník Ekonom. Obce se hodnotí na základě 42 kriterií a dat dodaných různými ministerstvy, Českým statistickým úřadem, podnikateli, z online dotazníkového šetření obcí i z “mystery testování” týdeníku.

Celkové pořadí měst v Moravskoslezském kraji
1. Odry
2. Nový Jičín