Nejlepším místem pro podnikání jsou Pardubice

3. 12. 2013, prvnizpravy.cz

Na druhém místě se v celkovém pořadí letos umístil Lanškroun. Loni druhá Polička skončila letos třetí, nicméně získala nejlepší hodnocení od podnikatelů. Pardubice naopak získaly nejlepší hodnocení v přístupu veřejné správy. V hodnocení podnikatelského prostředí skončily, stejně jako v roce 2012, sedmé.

„Zisk prvního místa je samozřejmě příjemný, nicméně mně tíží ta sedmá příčka v hodnocení podnikatelského prostředí. Tam vidím velké rezervy. Jsou věci, které nezměníme, například ceny pozemků či bytů. Máme tu ale, vedle naplněných průmyslových zón, nevyužité a chátrající areály, které bychom mohli oživit. Tam vidím cestu, jak více napomoci podnikání v Pardubicích,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

V rámci celé republiky srovnávací průzkum Město pro byznys je hodnoceno 205 obcí s rozšířenou působností, v rámci Pardubického kraje je to 15 měst. Města jsou hodnocena na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí Podnikatelské prostředí a Přístup veřejné správy. Pardubické novinky informovala Nataša Hradní, tiskový úsek Magistrátu města Pardubice.