Nejlepším místem pro podnikání je v Moravskoslezském kraji obec Odry

ČRo Ostrava str. 08 17:00 Události regionu ——–Dominika ROJTOVÁ, moderátorka——– Nejlepším místem pro podnikání je v Moravskoslezském kraji obec Odry. Vyplynulo to z výsledků regionálního kola soutěže Město pro byznys. Na druhém místě se v letošním ročníku umístil Třinec. Bronzovou pozici obsadila Opava. Jak se snaží Odry podnikatelům vycházet vstříc vysvětluje tamní starosta Pavel Matůšů. ——–Pavel MATŮŠŮ, starosta Oder ——– Některé podmínky samozřejmě můžeme ovlivnit, některé jsou dané tím, že máme dobrou lokalitu, dneska výborné napojení na dálnici. Samozřejmě se snažíme spolupracovat s podnikateli. Co se týče, dejme tomu, prodeje pozemků, příprava území, spolupráci v dalších věcech z hlediska radnice v případě nějakých povolení se snažíme i poradit různě.