Nejlepším městem pro podnikání je letos Nová Paka

29.11.2011 ČRo Hradec Králové str. 04 16:00 Události regionu – Hradec Králové

moderátorka
——————–
Nejlepším městem pro podnikání je letos Nová Paka. Na druhé a třetí pozici se umístily Humpolec a Nové Město nad Metují. Vyplývá to z výsledků čtvrtého ročníku soutěže Město pro byznys, kterou každoročně pořádá týdeník Ekonom. Soutěže se zúčastnilo 205 měst. Podle starosty vítězné Nové Paky Rudolfa Cogana vchází, vychází město vstříc podnikatelům mimo jiné proto, že část z nich je v zastupitelstvu a zná tak dobře potřeby podnikatelské sféry.

Rudolf COGAN, starosta Nové Paky
——————–
My máme určitej styl myšlení a my jsme prostě na to zvyklí. Že jakákoliv překážka, kterou ta samospráva vygeneruje na nějakým úseku, tak znamená buď nějaký protivenství konkrétnímu podnikateli, anebo když se poskytne někomu výhoda, tak to znamená zase jako nevýhoda pro jinýho, takže se snažíme, aby bylo všechno fér a všichni měli stejný šance prohrát, vyhrát. Je to na podnikatelích. Teď se nám podařilo dokončit průmyslovou zónu, kde najednou je třicet hektarů pro podnikatele vhodné půdy. Takže my máme nejen dobře naplněná ta kritéria z hlediska soutěže, ale děláme spousta dalších činností, kterými podnikatelům vycházím vstříc.