Nejlepší město pro byznys, Chotěboř, je letos v polovině tabulky

Havlíčkobrodský deník

Chotěboř – Zhruba v polovině pomyslné tabulky se v soutěži o nejlepší město pro podnikání umístilo město Chotěboř. Ve třetím ročníku srovnávacího výzkumu o Cenu týdeníku Ekonom Město pro byznys se Chotěboř umístila na 126. místě z 205 hodnocených českých měst a pražských městských částí. Na základě padesáti kritérií v šesti kategoriích se na prvním místě umístil Písek. Z kraje Vysočina nejlépe skončil desátý Pelhřimov. V loňském ročníku Chotěboř obsadila 48. místo. Pořadatelé soutěže posuzovali několik kriterií. Například jak vypadá místní pracovní trh, jaké jsou cenové podmínky, jaké jsou ceny bytů a nemovitostí. Ale důležité byly i životní podmínky, například čistota ovzduší, či přístup veřejné správy.