Nejlepší města pro byznys? Příbram mezi nimi nechybí

Příbram – Kde se v kraji nejlíp podniká? Výsledky srovnávacího výzkumu podnikatelského prostřední Město pro byznysříkají, že i v Příbrami. Ta skončila na pomyslných stupních vítězů bronzová. Druhý v anketě skončil Brandýs nad Labem. První pak byl Benešov. Ten nejenže celkově zvítězil, ale dokonce i své vítězství obhájil. V rámci výzkumu, kdy analytická agentura Datank tradičně hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v celé republice a městské části Prahy Příbrami pomohl k úspěchu zvláště vysoký podíl malých a středních firem. Může se také pochlubit vysokým počtem studentů – ale třeba i tím, že pomyslná městská kasa nezeje prázdnotou.

Opět úspěšný Benešov pak bodoval především tím, jak podnikání vychází vstříc. Výborně vyznělo hodnocení radničního webu z hlediska podnikatelů – a úspěšná byla radnice i v testu elektronické komunikace hodnotícím odpovědi na fiktivní podnikatelský dotaz.

Benešovští si vedli dobře i podle dalších kritérií, k nimž patří třeba podpora veřejné dopravy, posouzení nezaměstnanosti, podílu podnikatelů a právnických osob – ale třeba i zadlužení. Radost z obhajoby titulu netají starosta Petr Hostek. „Jsme v osobním kontaktu s hlavními zaměstnavateli.

Chceme, aby se do Benešova stěhovali lidé a aby město bylo dál atraktivní pro podnikatele,“ řekl Hostek.

V celkovém krajském žebříčku se z Příbramska ještě dobře umístily Dobříš a Sedlčany. Dobříš figurovala na jedenáctém místě, Sedlčanům pak patří šestnácté místo.

Zdroj: Příbramský deník, 12. 3. 2018