Místa, kde jsou podmínky pro podnikání i život

Písek – Nárůst počtu nových firem a podnikatelů a nízká nezaměstnanost vynesly Písek po dvou letech opět na první místo v regionálním kole osmého ročníku soutěže Město pro byznys.

“Není to krátkodobá záležitost, ale dlouhodobý trend. „Pokud budeme podporovat podnikatele, přinese to zaměstnanost, bude se ve městě více utrácet, a to znamená i lepší podmínky například pro malé obchody a živnostníky. Spolupráce radnice s podnikateli se lidem ve městě vyplatí,“ uvedl místostarosta Písku Jiří Hořánek. Město dosahuje příznivých výsledků rovněž v elektronické komunikaci.

Výrazně si v soutěži polepšilo Milevsko, které za Jindřichovým Hradcem obsadilo třetí příčku. V Milevsku je nejvyšší meziroční nárůst počtu ekonomických subjektů v Jihočeském kraji, město zároveň nabízí velmi nízké ceny pozemků a má jednu z nejnižších daní z nemovitosti.

Zdroj: pisecky.denik.cz