Milevsko uspělo jako město pro byznys

15. 12. 2013, 5plus2.cz

Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí. Podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Druhou jmenovanou oblast, která se na celkovém hodnocení podílí padesáti procenty, mohou svým chováním ovlivnit radnice. V oblasti Podnikatelské prostředí bylo Milevsko dokonce třetí v pořadí.

“Velmi si tohoto ocenění vážíme, je to pro nás povzbuzení a výzva do další spolupráce s Hospodářskou komorou a podnikateli v našem regionu,” komentoval výsledek starosta Milevska Zdeněk Herout.

Zlato v celorepublikovém finále si odnesl Humpolec. K prvenství městu dopomohla dobrá infrastruktura, ve srovnání s celorepublikovým průměrem o polovinu vyšší zastoupení velkých zaměstnavatelů, dostatek studentů v odborném vzdělávání, vstřícní úředníci a kvalitní podnikatelský obsah webových stránek nebo výsledky testu elektronické komunikace.