Mikulov – město pro byznys získalo 3. místo

prvnizpravy.cz, jihomoravskenovinky.cz

Ve čtvrtek 25. října převzal starosta města Rostislav Koštial ocenění za třetí místo nezávislého výzkumu odborného periodika Ekonom.

To potvrzuje, že Mikulov a jeho zastupitelé vytvářejí dobré podmínky pro rozvoj podnikání. Uvedla to mikulovská radnice.

Ta prozradila, že “cílem výzkumu je zjistit, která města prostřednictvím své samosprávy poskytují nejlepší podmínky pro rozvoj drobného a středního podnikání a mají dobrý potenciál rozvoje v této oblasti. Obce se ve srovnávacím výzkumu hodnotí na základě padesáti kritérií, rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Druhou jmenovanou oblast, která se na celkovém hodnocení podílí padesáti procenty, mohou svým chováním radnice samy ovlivnit. Nedílnou součástí hodnocení je i názor oslovených podnikatelů.”

Podle radnice je obzvlášť potěšujíc skutečnost, že “Mikulov ze všech měst v kraji získal nejvíce bodů za rychlost ve vyřizování podnikatelské agendy radnicí a za nejméně korupční prostředí.”