Město pro byznys: Znojmo je sedmnácté v kraji

Znojemské noviny str. 02 Zpravodajství (smo) Znojemsko – Další výrazné pohoršení Znojma a udržení stejné příčky z loňského roku pro Moravský Krumlov. Takové jsou výsledky jihomoravského kola soutěže Město pro byznys. Znojmo skončilo sedmnácté, Krumlov devatenáctý. Soutěžilo celkem jednadvacet měst. „Obce se ve výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli. Městem s nejlepšími podmínkami pro podnikání se v kraji stal Slavkov u Brna, “ shrnul zpracovatel dat letošního ročníku soutěže Michal Kaderka. Znojmo ve čtvrtém ročníku soutěže nezastavilo svůj propad z předchozích let. V roce 2008 krajské kolo soutěže vyhrálo, v dalším roce bylo šesté a v roce 2010 už dvanácté. „Podle vyjádření pořadatelů soutěže může samotná radnice ovlivnit hodnocená kritéria zhruba z padesáti procent. Znojmo například v oblasti podnikání podporuje účetní centrum, celkovou koncepci podpory místního podnikání budeme ale teprve vyhodnocovat,“ uvedl vedoucí auditor znojemského městského úřadu Michal Plaček. Devatenáctý z jednadvaceti, stejně jako v loňském roce, skončil Moravský Krumlov. „Potěšila mě ale zpráva pořadatelů, že máme na sto obyvatel nejvyšší počet míst v mateřských školkách,“ komentoval výsledek starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.